Prywatne badanie wariografem

Prywatne badanie wariograficzne zamawiane jest najczęściej w przypadku konfliktów rodzinnych (kradzieże rodzinne, fałszywe pomówienia, wierność partnerska) lub w innych sytuacjach osobistych wymagających poznania prawdy.

Dostępność na terenie całej Polski

Specjalistyczne sale badawcze w 27 placówkach na terenie Polski

Szybka rezerwacja terminu

Rezerwacja terminu telefonicznie lub w systemie rezerwacji online. Przeprowadzenie badania od 1 do 3 dni od Zamówienia (w zależności od placówki)

Najnowsza technologia i metodologia

Badania wykonywane są na najnowszych cyfrowych wariografach według profesjonalnych wytycznych i standardów (m.in British Polygraph Society, European Polygraph Association)

Wysoka skuteczność

Badania przeprowadzane są wyłącznie przez Akredytowanych Biegłych i Certyfikowanych Egzaminatorów z uprawnieniami do wykonywania badań prywatnych i sądowych

Pytania testowe

Możliwość ułożenia od 1 do 4 pytań krytycznych

Dostęp do wyników

Wyniki badania interpretowane są na miejscu po zakończenia badań i niezwłocznie omawiane wspólnie z Ekspertem

Poufnie

Wszystkich biegłych wykonujących badania obowiązuje tajemnica zawodowa, a wyniki badań z uwagi na wrażliwe dane są trwale usuwane po zakończeniu badania.

Poufne badania prywatne wykonywane są przez zespół wykwalifikowanych biegłych i psychologów Instytutu Badań Wariograficznych w celu poznania prawdy w dowolnej sprawie o charakterze prywatnym.

Badanie wariografem może zostać przeprowadzone na okoliczność rozstrzygnięcia wewnętrznego konfliktu co do udziału danej osoby w określonym zdarzeniu/czynności. Okoliczności te mogą dotyczyć fałszywych pomówień, przemocy domowej, kradzieży lub innego sporu rodzinnego.

Badanie wariograficzne przeprowadza się w celu ujawnienia prawdy co do okoliczności sprecyzowanego wydarzenia oraz związku badanych osób ze zdarzeniem.

Profesjonalne badania przeprowadzone przez doświadczonego eskperta potrafi ujawnić wiedzę którą posiada badany o istocie sprawy.

Najwyższa skuteczność badań w Polsce

Specjalistyczne sale do badań w całej Polsce

 Możliwość badania u Klienta jeśli miejsce spełnia wszystkie wymagania

Tylko wykwalifikowani Biegli i akredytowani Eksperci

Gwarancja poufności i dyskrecji

Więcej o badaniach prywatnych

Kradzieże rodzinne – jak może pomóc badanie wariografem?

Kradzieże rodzinne – jak może pomóc badanie wariografem?

Syn podbiera matce z portmonetki pieniądze. Wnuczek przy każdej wizycie u dziadków wynosi złote pierścionki, które babcia trzyma w kasetce. Córka dała chłopakowi plan mieszkania oraz rozkład pracy rodziców, by ten mógł w spokoju przeprowadzić włamanie. Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Dokonywanie kradzieży przez domowników to częsty problem zarówno w biednych, jak i zamożnych rodzinach. Skomplikowany, bo nierzadko trudno mieć pewność, czy to na pewno syn, wujek czy wnuczka są sprawcami kradzieży. Jak sprawdzić, czy dom okradł syn lub wnuk? I co może zrobić ofiara kradzieży w rodzinie?

Na czym polega badanie wariografem?

Na czym polega badanie wariografem?

Opleciony kablami, z palcami dłoni wsuniętymi w czujniki i ciśnieniomierzem na ramieniu, siedzi przy biurku i spocony ze strachu odpowiada na suche pytania badacza. Obok maszyna rysuje skomplikowany wzór krzywych na wielkich płachtach materiału. Taki obraz człowieka który przechodzi badanie wariograficznego dały nam media i filmy kryminalne. Na czym w praktyce faktycznie polega badanie wariografem? Co mierzy wariograf?

Odmowa badania wariografem

Odmowa badania wariografem

Szef chce przebadać nas w firmie wariografem – czy mogę odmówić? Jak powiedzieć żonie, że nie zgadzam się na wykrywacz kłamstw – tego typu pytania pojawiają się na forach i w internetowych grupach dyskusyjnych. Czy można odmówić badania wariografem i czy warto to robić?

Na czym polega badanie wariografem? Jak działa wariograf?

Jak dokładne jest badanie wariografem?

Podczas przeprowadzanych badań w IBW wykorzystuje się najnowsze techniki badawcze potwierdzone naukowo.

Skuteczność badań została potwierdzona ponad 200 pracami naukowymi które zostały opublikowane przez APA (American Polygraph Association). Uzyskane dowody z 2174 przeprowadzonych badaniach sugerują ponad 98% skuteczność wynikową badań przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ekspertów z użyciem najnowszych algorytmów oraz zatwierdzonych procedur przeprowadzania badań.(źródło: Accuracy and Validity of Polygraph Testing

 

Czy stres lub zdenerwowanie ma wpływ na wynik badania?


Stres lub zdenerwowanie podczas badania nie ma wpływu na wynik badania. Przed badaniem przeprowadzany jest szeroki wywiad psychologiczny z osobą badaną oraz kalibrowane jest urządzenie do przeprowadzania badań do indywidualnych reakcji psychofizjologicznych osoby badanej.

Stres i zdenerwowanie są naturalnymi reakcjami u osoby która ma poddać się badaniu. Naturalne reakcje emocjonalne wynikają często z intymnego charakteru badanej sprawy, jak również samego faktu, że osoba badana poddaje się badaniu pierwszy raz w życiu i nie do końca wie czego się spodziewać.

PLACÓWKI BADAŃ W CAŁEJ POLSCE

Instytut oferuje możliwość skorzystania z profesjonalnych badań wariograficznych (potocznie wykrywacz kłamstw) w sprawach prywatnych (fałszywe pomówienia, wykrycie sprawcy kradzieży, weryfikacja wierności/zdrady) w jednej z placówek na terenie całego kraju.

Instytut Badań Wariograficznych posiada własne placówki oraz punkty badań w następujących miejscowościach: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra