792 439 000 Informacja telefoniczna

CENNIK BADAŃ WARIOGRAFICZNYCH I EKSPERTYZ

~|icon_phone~|elegant-themes~|solid

+48 796 008 905

PRYWATNE BADANIE WARIOGRAFEM. WYCENA BADAŃ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.

~|icon_phone~|elegant-themes~|solid

+48 792 439 000

INFORMACJA NA TEMAT KOSZTÓW PRZEPROWADZENIA BADAŃ DOWODOWYCH NA POTRZEBY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI (SĄDY, PROKURATURA) ORAZ ORGANÓW ŚCIGANIA

Cena badania wariograficznego każdorazowo ustalana jest indywidualnie po zapoznaniu się z wymaganiami Zleceniodawcy.

Koszt badania wariografem uzależniony jest od złożoności badanej sprawy, ilości przeprowadzonych badań (breakdown-clearing test), ilości badanych osob oraz regionu Polski, w którym badanie będzie prowadzone (koszt dojazdu jeśli w danym mieście nie ma naszej placówki)

Dokładne określenie całkowitego kosztu badań wariograficznych jest możliwe telefonicznie lub drogą elektroniczną.

W celu wyceny badania prosimy o kontakt telefoniczny z wybraną placówką w godzinach 8:00 – 20:00

 

JAK ZAMÓWIĆ BADANIE

ZLECENIODAWCY PRYWATNI (OSOBY INDYWIDUALNE ORAZ FIRMY)

Zamówienia badania w Instytucie Badań Wariograficznych

  • W celu rezerwacji terminu w Instytucie Badań Wariograficznych należy wykonać wplatę zadatku na kwotę 500 zł tytułem “badanie wariograficzne” lub “Imię i Nazwisko zamawiającego” na poniżej zamieszczony rachunek bankowy IBW.
  • Po dokonaniu wpłaty należy skontaktować się telefonicznie z Instytutem w celu rezerwacji terminu i przygotowania badań.
  • Pozostała należność regulowana jest przez Zamawiającego w ustalonym terminie w miejscu wykonywania badania.
  • W przypadku rezygnacji z badań można je odwołać na minimum 24h przed ustalonym terminem bez obowiązku dopłaty pozostałej należności.
  • W przypadku nie pojawienia się na badaniu w wyznaczonym terminie Klient zostanie wezwany do zapłaty pełnej należności za badanie tytułem gotowości Eksperta do przeprowadzenia badań oraz ewentualnym tytułem zwrotu kosztów dojazdu, wynajęcia sali do badań lub innych kosztów ustalonych uprzednio z Zamawiającym.

 

ZAMÓWIENIE BADANIA

Zlecenia na mocy postanowienia Policji, Prokuratury i Sądów

Cennik badań i opinii biegłych sądowych

Przy zleceniach realizowanych na mocy postanowienia wydanego przez organy Policji, Prokuratury, Sądów oraz innych organów prowadzących postępowanie przygotowawcze ostateczny koszt opinii ustalany jest na podstawie kalkulacji wynikowej, wg faktycznego czasu pracy z zastosowaniem stawek za godzinę pracy określonych w § 2, 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia stawek wynagrodzenia biegłych, taryf zryczałtowanych oraz sposobu dokumentowania wydatków niezbędnych do wydania opinii w postepowaniu karnym (Dz. U. z 2013 r. Nr 508), oraz poniesionych wydatków uwzględnionych w karcie pracy eksperta oraz oświadczeniu/rozliczeniu wydatków Instytut Badań Wariograficznych, stanowiących – w zakresie wydatków – oświadczenia wskazane w § 8 wymienionego rozporządzenia.

Aktualne stawki ekspertów w postępowaniach sądowo – prokuratorskich wynoszą:

a. biegły mgr 1,81% z kwoty bazowej 1.766,46 zł – 31,97 zł/godzina + 23% VAT

b. biegły dr 2,55 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł – 45,04 zł/godzina + 23% VAT

c. biegły dr hab. 3,08 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł – 54,41 zł/godzina + 23% VAT

d. biegły prof. 3,93 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł – 69,42 zł/godzina + 23% VAT

Badania należy zamawiać zgodnie z otrzymanym formularzem zlecenia

a) bezpośrednio w sekretariacie, IBW, ul. Grzybowska 87, Warszawa
b) telefonicznie dzwoniąc pod nr. (22) 379 37 00 w godzinach 08:00 – 14:00

 

Czynniki do wzięcia pod uwagę podczas analizowania kosztów badania

Jak długo potrwa badanie na wariografie

Koszt badania wykrywaczem kłamstw waha się bardzo w zależności od klienta. Niektóre badania mogą zająć dużo więcej czasu, ze względu na wymaganie większej ilości uwagi. Należy także zauważyć, że badania, które trwają dłużej mogą wymagać od badającego zadania większej ilości pytań zanim wszystkie potrzebne informacje zostaną zdobyte. Badania wariografem, które zajmują dłuższy okres czasu zazwyczaj kosztują więcej, głównie przez to, że badający poświęca więcej czasu na dokładnie przesłuchanie podejrzanego w celu uzyskania wymaganych wyników. Im badanie krótsze, tym koszt mniejszy. Natomiast wraz z wydłużaniem się badanie rośnie też jego koszt.

Natura badania

Niektóre z badań wykrywaczem kłamstw bywają bardziej dynamiczne od innych. Na przykład: w przypadku oskarżeń lub spraw kryminalnych, postępowanie okazuje się bardziej skomplikowane niż w innych przypadkach. To prowadzi do tego, że postawione zarzuty mogą być bardzo poważne w porównaniu do zarzutów w innych badaniach. Przeprowadzanie badania wariografem w tych przypadkach wymaga od badającego podjęcia pewnego ryzyka związanego z przesłuchaniem oskarżonego. Czasem może to nawet doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu głównie ze względu na fakt, że osoby podejrzane w sprawach kryminalnych potrafią być bardzo agresywni. Tak więc, pozyskiwanie prawdy od takich osób może okazać się momentami bardzo nie przyjemne co wpływa na to, ze koszty badania rosną. Badanie wykrywaczem kłamstw powinny być wykonywane z dobrze opracowanymi ekspertyzami, które będą w stanie określić co jest prawdą a co kłamstwem.

Badania w domu lub w biurze

Miejsce, w którym badanie się odbywa także wpływa na koszt całościowy badania. W przypadku badań w placówkach Instytutu Badań Wariograficznych nie są doliczane koszty dojazdów ani żadne dodatkowe opłaty. W przypadku dojazdu do Klienta mogą zostać naliczone koszty dojazdu. Ewentualny koszt dojazdu liczony jest tylko od Klienta do najbliższej placówki Instytutu Badań Wariograficznych i zawsze ustalany jest wspólnie z Klientem przed badaniem.

Ilość przeprowadzanych badań

Każda sprawa różni się od pozostałych. Poszczególne badania mogą obrać inny tor postępowania niż inne, głównie z takie powodu, że w niektórych przypadkach jednorazowe badanie nie jest wystarczające aby móc przedstawić wnioski prowadzące do prawdy. Niektóre postępowania mogą wymagać całej serii badań, które ekspertom umożliwią ustalenie prawdziwych zeznań. Dlatego więc koszty całościowe badania tak bardzo się różnią, gdyż mogą one zawierać pojedyncze testy, które mogą mieć wysokie lub niskie koszty w zależności od ich natury. Wykrywacz kłamstw jest bardzo ważny, gdy mówi się o oszustwach czy kradzieżach, tak więc osoba nie powinna być odsunięta od możliwości przedsięwzięcia takiego badania tylko ze względu na koszt.

KONTO BANKOWE

RACHUNEK BANKOWY INSTYTUT BADAŃ WARIOGRAFICZNYCH

Nr.rachunku: 22 1020 1097 0000 7602 0317 8282

Tytuł wpłaty: Badanie wariograficzne lub “Imię i Nazwisko Zamawiającego”
PKO Bank Polski

Oddział 1 w Warszawie
ul.Sienkiewicza 12/14, 00-944 Warszawa

IBAN Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
KRS: 0000026438

Odbiorca:

IBW – Instytut Badań Wariograficznych
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Po dokonaniu wpłaty należy skontaktować się telefonicznie z wybraną placówką IBW lub z Ogólnopolską Infolnią Telefoniczną pod nr. 792 439 000 w godzinach 8:00 – 20:00.

Zadzwoń