Ile pytań zadawanych jest osobie badanej?

Nie ma jednej stałej, ściśle określonej liczby pytań. Jest to uwarunkowane specyfiką sprawy oraz jej stopniem trudności. Najczęściej jednak jest to od 3 do 9 pytań, jednak w razie potrzeby może być ich więcej. Klient ustala pytania, pamiętając jednak, że wszystkie muszą dotyczyć konkretnej sprawy.

Czy powinienem się jakoś szczególnie przygotować do badania wariografem?

Z racji tego, że wariograf wykrywa reakcję naszego organizmu na dopływające do naszego mózgu informacje, osoba badana powinna zadbać o szczególny wypoczynek przed badaniem. Należy również unikać nadmiernego stresu i dużego wysiłku fizycznego. W dniu badania zatem trzeba przede wszystkim się dobrze wyspać, unikać sytuacji stresujących i zadbać o pełnowartościowy posiłek. Przy badaniu niewskazane jest przyjmowanie leków przeciwbólowych. Wyjątkiem są leki, które zostały przepisane przez lekarza.

Czy osoba skierowana do badania wariograficznego musi wyrazić pisemną zgodę?

Absolutnie tak! Jest to podstawa do przeprowadzenia badania wariografem. Podpisuje ona oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się badaniu. Oprócz tego bierze udział w wywiadzie przedtestowym, podczas którego przedstawiane są jej wszystkie pytania, które zostaną jej zadane podczas badania. Jeżeli na któreś z nich nie wyrazi zgody, nie zostanie jej ono zadane. Osoba badana ma zatem wpływ na przebieg testu.

Czy wyniki badań mogą zostać udostępnione osobom trzecim?

Z naszej strony możemy zagwarantować pełne bezpieczeństwo informacji, jakie uzyskaliśmy od osoby badanej. Dane udostępniane są jedynie osobie badanej i klientowi. Dla zwiększenia zaufania do naszych ekspertów zapewniamy, że również my nie przechowujemy wyników badań.

Czy wariograf można oszukać?

Przy badaniu wariograficznym sprawdzane są podstawowe funkcje życiowe człowieka i reakcje, które są niezależne od naszej woli. Bicia serca czy ciśnienia krwi nie jesteśmy w stanie kontrolować, dlatego oszukanie wariografu również jest niemożliwe. Każda, nawet najmniejsza reakcja naszego organizmy zostanie przez niego wykryta i zapisana.

W jakiej porze dnia najlepiej jest poddać się badaniu?

Z racji tego, że badanie wariografem pozyskuje informacje z reakcji organizmu człowieka na zadawane pytanie najlepiej jest przeprowadzić badanie w momencie, kiedy nasz organizm jest najbardziej aktywny, czyli w porze przedpołudniowej.

Czy badanie wariografem jest bolesne?

Badanie nie jest bolesne i całkowicie bezpieczne. Osoba badana nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu podczas przeprowadzanego badania wariografem.

Ile trwa badanie wariografem?

Badanie może trwać od 1 godziny do 2-3 godzin.