IBW Instytut Badań Wariograficznych
Poznaj prawdę! Kradzieże, oszustwa, wykrywacz kłamstw

PYTANIA I ODPOWIEDZI

JAK UMÓWIĆ TERMIN BADANIA NA WYKRYWACZU KŁAMSTW?

Dla każdej osoby umawiany jest indywidualny termin badania dogodny dla Zleceniodawcy. Umawiane są tylko osoby zdecydowane, które potwierdzą zlecenia badania wpłatą zaliczki.
1. W celu umówienia terminu badania wariograficznego w jednym z dostępnych punktów badań na terenie Polski należy wpłacić zaliczkę na konto bankowe Instytutu Badań Wariograficznych w wysokości 500zł.
2. Wykonanie przedpłaty umożliwia umówienię i rezerwację terminu badania. Pozostała kwota jest płatna gotówką w punkcie w którym wykonywane jest badanie wariografem.
3. Płatność można wykonać przelewem bankowym, wpłatą na konto w urzędzie pocztowym lub wpłatą gotówkową w dowolnej placówce banku PKO.

Rachunek bankowy
Nr.rachunku 06 1240 6292 1111 0010 6132 8416
Pekao Bank Polski
Odbiorca: IBW, Instytut Badań Wariograficznych
Kod BIC (Swift): PKOP PL PW
KRS: 0000014843
Kwota zadatku za badanie: 500,- zł

Wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z badań.
Potwierdzenie wpłaty można wysłać na adres biuro@wariograf.com.pl lub zadzwonić do instytutu i poinformować o wykonaniu przedpłaty w celu umówienia terminu badania.

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO BADANIA WARIOGRAFEM?

Dla najlepszego rezultatu, osoba poddająca sie badaniu na wariografie (wykrywaczu kłamstw) powinna być dobrze wypoczęta ,nie będąca pod wplywem nadzwyczajnego stresu lub po dużym wysilku fizycznym.Oznacza to dobry nocny wypoczynek, normalny posiłek oraz unikanie nerwowych sytuacji w dniu badania wariografem (kłótnie, przesłuchania, inne sytuacje wywołujące stres) . Jeśli osoba badana odczuwa jakikolwiek ból sugerujemy przełożenie badania do momentu ustąpienia przyczyny, a niżeli branie lekarstw uśmieżajacych ból. Jeżeli osoba badana przyjmuje lekarstwa przepisane przez lekarza, powinna przyjąć je zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Jeśli lekarstwa są przyjmowane nieregularnie (w razie potrzeby) generalnie rekomendujemy przyjęcie ich po badaniu wariograficznym. Lekarstwa ogólnie dostępne, takie jak aspiryna czy tylenol przyjęte w normalnych ilosciach (zgodnie z zaleceniem na ulotce) nie mają wpływu na wynik badania wariografem (wykrywaczem kłamstw). Normalną rzeczą jest niewielkie zdenerwowanie lub niepokój związany z nową sytuacją.

JAKA JEST NAJLEPSZA PORA DO BADŃ WARIOGRAFICZNYCH?

Najlepszą porą do przeprowadzenia badań wariograficznych są godziny przedpołudniowe. Wynika to z faktu, że osoby wypoczęte wykazują najbardziej miarodajne reakcje psychofizyczne (używane przy ocenie wyników badań). Innymi słowy, badania przeprowadzone w godzinach przedpoludniowych są bardziej produktywne niż te przeprowadzone wieczorem.

KTO WYBIERA PYTANIA ZADAWANE W TRAKCIE BADAŃ WARIOGRAFICZNYCH

Pytania są efektem naszej współpracy z klientem i dobrane w taki sposób aby pokryły całość badanego zagadnienia zgodnie z oczekiwaniami naszego klienta. Bardzo często klient sugeruje pytania a my je modyfikujemy aby spełniały normy profesjonalnego badania wariograficznego.

ILE PYTAŃ MOGĘ ZADAĆ JAKO KLIENT?

Zawsze staramy się dobrać ilość pytań tak aby wyjaśnić okoliczności danego zagadnienia. Najczęściej spotykana forma badań wariograficznych zawiera od 3 do 8 pytań pochodzących do Klienta. Pytania te muszą dotyczyć wybranego zdarzenia i muszą być powiązane ze sobą tematyką lub badanym zagadnieniem. Ważną rzeczą przy wielokrotnym badaniu jest pojawienie się tak zwanego efektu "anti-climax". Oznacza to spadek dokładnosci badania z każdym następnym badaniem. Decyzja zawsze należy do klienta czy chce przeprowadzić jedno badanie, czy więcej ryzykując spadek dokładności badania. Profesjonalne podejście do badań wariograficznych nakazuje nam informowanie klienta o tego typu możliwości. Zdrowa osoba może być poddawana tylko przez pewien czas badaniom wariograficznym ( produkować miarodajne sygnały używane przy ocenie wyników badań), po jego upływie badania należy przełożyć na inny dzień.

Inne formy badań wariograficznych zezwalają na wiekszą ilość pytań lub badanych zagadnień. Formy te używane są przy badaniu historii osobistej (przeszłości osoby badanej). Najczęściej stosowane są one przy badaniu wariografem osób ubiegających się o pracę lub co jest coraz częstsze w naszej praktyce przyszlych współmałżonków/partnerów.